ЗВІТ ЗА ЛЮТИЙ 2018 РОКУ

Місяць наполегливої праці і чудових результатів! Саме так ми сміливо можемо сказати про лютий. Адже ми з Вами далі підтримували маленьких пацієнтів Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М. Амосова та Інституту  педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України, забезпечували їх медикаментами і витратними матеріалами, купували у дитбудинки побутову техніку, а ще – влаштовували діткам обстеження у найліпших лікарів і сплачували за їхню реабілітацію. На все це впродовж місяця нам вдалося спрямувати 420 325,75 гривень. І це ми зробили завдяки Вам – найкращим і найщедрішим у світі донорам.

Левова частка підтримки припала  маленьким пацієнтам із вадами серця, що лікуються в  Інституті ім. Н.М. Амосова. Вони одержали від нас ліків і виробів медичного призначення на суму 260 428 гривень. Це дороговартісні антибіотики, розчини для  внутрішньовенного харчування діток, оксигенатори, без яких під час операцій на «відкритому серці» неможливо запустити апарат штучного кровообігу, касети для стерилізації і дренажі. Інститут ім. Н.М. Амосова роками критично недофінансовується, а у батьків часто немає грошей на елементарні ліки.

Нагадаємо, що від вроджених вад серця в Україні щороку помирають 800 немовлят. Більшість з них із пологових будинків виписують навіть без підозри на недугу, у той час як оперувати їх треба у перші години  або дні життя. І нині ми дуже сподіваємося, що придбані медикаменти допоможуть кардіохірургам і реаніматологам рятувати все більше і більше смертельно хворих діток. 

Без допомоги не лишилися і крихітні пацієнти Інституту акушерства, педіатрії і гінекології НАМН України. Щомісяця там народжуються 150 немовлят з вадами розвитку, 40 з них потрапляють до реанімації, 15 з критично маленькою вагою – 700 чи 500 грамів. Вкрай поширеною проблемою для таких малюків є проблема дихання, бо у багатьох легені просто не встигають розвинутися, вони задихаються. Аби не померти, їм потрібні спеціальний дороговартісний препарат «Пейона», а ще антибіотики «Меронем» та «Ванкоміцин». Завдяки Вашій підтримці у лютому немовлятам ми їх придбали на суму 16 286,52 гривень. 

Ми обожнюємо спостерігати, як вони усміхаються: щиро і вдячно. Малюки, які живуть в Олешківському дитячому будинку-інтернаті кожен день борються із важкими захворюваннями і байдужістю держави, яка не здатна забезпечити їх потрібними ліками, меблями чи реабілітацією. Та завдяки нашій любій помічниці Alina Popereshniuk вони час від часу мають шанс ось так усміхатися.

У лютому завдяки Аліні було придбано 58 найменувань медичних препаратів на загальну суму 49419,23 грн. Серед яких краплі в носик, мазі, сиропи, противірусні, протисудомні та знеболювальні препарати, а ще антибіотики і вітаміни.

Також вихованці «Олешок» задля комфортнішого життя отримали два зволожувачі повітря вартістю 3 165 гривень. А дітки із Оршівського дитбудинку нарешті не будуть мерзнути взимку, адже для їхнього закладу вдалося купити газовий котел вартістю 41 300 гривень.

Одразу  семеро наших підопічних цього місяця отримали адресну допомогу. Одразу п’ятеро із них пройшли комплексні огляди у першокласних спеціалістів вартістю у 35 727 гривень.

Зокрема у 5-річного Артемка Трокоза, який хворіє на аутизм,  виявили ще деякі хвороби, як то дисфункцію жовчного міхура, через порушення харчування, а ще – йодову недостатність і приписали харчування збагачене морепродуктами. Також Артема із мамою проконсультував особисто Генадій Куций, психолог та засновник Центру реальної інклюзії “Ерудит”. Він підтвердив діагноз «аутизм», але зазначив, що Артем має легку форму і має хорошу перспективну покращення. Відтак рекомендував курс реабілітації тривалістю у 90 днів, щоби визначити його стратегію, Артемка ще додатково оглянуть логопед, психолог і корекційний педагог.

Таке ж обстеження пройшла 15-річна Галинка, вихованка Олешківського дитбудинку-інтернату, яка від народження страждає на ДЦП. У неї виявили короткозорість і приписали їй окуляри та ліки, разом з тим медикаменти доведеться вживати через ендокринні порушення і проблеми з травленням, паралельно дотримуючись збагаченої морепродуктами дієти. Найприємніше: лікарі обнадіяли – Галя має великий потенціал ходити своїми ніжками, але лише після операції на лівій, там мають зробити надріз сухожилля, яке її стягує. Кілька років тому таку ж операцію дівчинка вже перенесла на правій ніжці. А далі справа за професійною реабілітацією. 

А ще в однієї вихованиці «Олешок», 9-річній Ксюші, яка теж має ДЦП, діагностували проблеми із зором – призначили окуляри – та пупкову грижу, а значить попереду її чекає операція. Невролог і ортопед порекомендували заняття з логопедом-дефектологом та реабілітацію з масажами. Отримати їх у своєму інтернаті Ксюша не зможе, відтак уже зрозуміло: нам доведеться шукати гроші, аби сплатити курси у спеціальних центрах. 

Також завдяки Вашій підтримці нам вдалося сплатити реабілітацію вартістю 14 000 гривень одразу двох підопічних нам діток – 12-річного Андрійка Єзерського, який має ДЦП, та 14-річного Богдана Ковалю, хлопчика з тяжкою генетичною недугою – синдром Опітца-Фріаса.

Десять днів із ними займалися найкращі спеціалісти. Лікувальна фізкультура на різних тренажерах, масажі, де лікарі розминали м’язи, аби ті ставали еластичнішими, а також парафінотерапія. Результат не змусив себе чекати: Богдан рівніше почав ставити ніжки при ходьбі та впевненіше тримати спинку, завдяки заняттям з логопедом, мова хлопця стала чіткішою, нарешті з’явився шанс навчитися вимовляти всі звуки. У Андрійка ж значно еластичнішими стали м’язи, біль минув, а ліва ручка, яку хвороба викручувала,  стала функціональною – Андрійко може брати нею улюблені іграшки. 

Тож дякуємо Вам, наші любі помічники, за те що  щодня допомагаєте нам творити добро! Нагадуємо, аби підтримати маленьких підопічних «Твоя опора» достатньо просто натиснути «Допомогти».