Здолати виснажливу недугу

Руде волоссячко, великі сірі оченята і худесенькі сколені голками ручки. Трирічний Максимко Лук’янюк  уже кілька місяців лежить у лікарні, за цей час йому змінили 9 видів антибіотиків, провели купу досліджень і лише днями з’ясували: у дитини запалення підкірки головного мозку.  

 

Листопад 2017-го, ще зранку жвавий хлопчик скаржиться на самопочуття: кашель, нежить, температура. Мама думає – застуда, лікує вдома, але безрезультатно, дитині лише гіршає. Додаються пітливість та млявість, не допомагають навіть антибіотики. Зрештою у Максимки жовтіють очі і збільшується печінки. Його госпіталізували з підозрою чи то на мононуклеоз чи токсичний гепатит.

У лікарні за кілька день в дитини розвивається складна пневмонія, у плеврі рідина. Цілий місяць різних антибіотиків. Максимку лікують практично навмання, а замість поліпшення лише погіршення стану: здувається кишківник, тіло вкриває алергічний висип, а потім вмить у дитини починає відбирати мову, руки та ноги.

У критичному стані у січні Максима доправили в Інститут педіатрії, акушерства і гінекології, де після МРТ нарешті і встановлюють цей страшний діагноз – запалення підшкірки головного мозку. На щастя, за кілька день в реанімації дитині ліпшає. 

 

Зараз Максимко уже у відділенні нейрохірургії. По-троху до дитини повертається здатність говорити, він починає тримати голівку. От тільки що спровокувало це запалення поки невідомо, лікарі підозрюють у хлопчика вроджену генетичну недугу – синдром Лея. Поки тривають обстеження.

За ці кілька місяців боротьби за дитину батьки витратили усі родинні заощадження. Держава ж, яка має сплачувати лікування діток, через мізерне фінансування кидає їх сам на сам із бідою. Тож лише завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Gusema Jewerly Charity Chain, в реанімації ІПАГу  хлопчик був забезпечений необхідними препаратами. 

 

Максимко єдина і обожнювана дитина у родині Лук’янюків. Тато з мамою моляться, аби синочок одужав, мріють скоріше забрати його додому. Одначе лікарі поки стримані в прогнозах, ніхто не знає, скільки часу дитя ще проведе в стаціонарі, яким буде лікування і скільки грошей на нього знадобиться. Тому просимо Вас підтримати цього сіроокого хлопчика на шляху до одужання. Тисніть «Допомогти», адже ми уже довели, що разом здатні творити дива.