Робимо світ для Артемка добрішим

Це обстеження далося йому непросто: нове незнайоме місце, багато лікарів. 5-річний Артемко Трокоз то лякався кожного голосного звуку, то уважно спостерігав за гудінням приладів. Сором’язливий хлопчик із великими сірими очима хворіє на аутизм – розлад нервової системи, за якого порушується соціальна взаємодія дитинки із зовнішнім світом, і похід до медичного центру для нього – то водночас подвиг та вимушена необхідність. Потрапити туди Артемко зміг саме завдяки Вашій допомозі і нині він має чим потішити своїх помічників.  

Артемко народився, здавалося, абсолютно здоровою дитиною і лише з часом мама Оля почала помічати: син поводиться інакше за однолітків, наче відстає психологічно, навіть «мама» не вимовляє, кличе її пищанням. Черговий огляд у невролога тоді підтвердив аутизм. Завдяки постійним заняттям з психологом, у два рочки Артемко починає говорити, вивчає всі цифри, а у три з половиною – читає. Тоді ж проявляється його феноменальна пам’ять: усі слова, які дитя знає українською, він вимовляє і англійською мовою.

Артемко тягнеться до інших діток, грається з ними лише за умови, якщо ті не порушують його зони комфорту, коли ж це стається – замикається в собі. Хлопчикові дуже важко змінювати звичну для нього обстановку, похід в гості чи в кафе для нього – психологічна травма, адже все невідоме його дуже лякає.  А ще дитя боїться їжі, він майже нічого не їсть, часто від того скаржиться на біль у животику. Таким як Артемко діткам час від часу треба проходити комплексні обстеження і от нарешті цього розумника змогли оглянути низка першокласних спеціалістів.

Отож, дитячий отоларинголог, кардіоревматолог, хірург, офтальмолог, ортопед-травматолог, невролог, ендокринолог, гастроентеролог – кожен приділив хлопчикові час і призначив додаткові обстеження. Ряд процедур: МРТ головного мозку, сканування судин, енцефалограма, електрокардіограма і ехо-кардіограма, це без врахування аналізів крові. У дитини виявили деякі хвороби, як то дисфункцію жовчного міхура, через порушення харчування, а ще – йодову недостатність і приписали харчування збагачене морепродуктами.   

Також Артема із мамою проконсультував особисто Генадій Куций, психолог та засновник Центру реальної інклюзії “Ерудит”. Він підтвердив діагноз «аутизм», але зазначив, що Артем має легку форму і має хорошу перспективну покращення. Відтак рекомендував курс реабілітації тривалістю у 90 днів, щоби визначити його стратегію, Артемка ще додатково оглянуть логопед, психолог і корекційний педагог.

Від імені Артемка і його мами Олі нині хочемо подякувати Вам, наші любі помічники, адже сплатити 16 688 гривень за обстеження хлопчика вдалося саме з Вашою допомогою. Віримо, що разом ми зможемо повернути його до зовнішнього світу. Оскільки ж попереду в Артемка ще довга боротьба за соціалізацію, просимо не лишати його і надалі. Тисніть «Допомогти» і ми зробимо світ для нього добрішим.