Софійка мріє ходити

Прикута до інвалідного візка, вона виїздить на середину класу і, хоча ледь вимовляє звуки, старанно декламує вірші – любить, аби їй аплодували. 10-річна Софійка – вихованка Олешківського дитбудинку-інтернату для діток із вадами. У неї затримка психомоторного розвитку і невиліковна хвороба – дитячий церебральний параліч. Такою вона народилася, але щодня наполегливо бориться з проявами хвороби і потребує нашої підтримки.

39-й тиждень маминої вагітності. На світ з’являється крихітка вагою два з половиною кілограми, дуже квола, 3-4 бали за шкалою Апгар. Перший рік життя дитинки минає у неврологічних відділеннях, її мучать постійні судоми і напади епілепсії, матір того не витримує і кидає дитя. Відтоді Софійка – сирота.

Нині, завдяки постійному лікуванню, судоми у дівчинки вдалося приборкати.  Вона вчиться говорити повільно і чітко, здається, напружуючи при цьому кожен м’яз на обличчі, і у неї виходить, для Софійчиного діагнозу то – великий здобуток.  А ще, старанно затискаючи між пальцями олівчика, малює квіточки. Любить, коли її хвалять, це її мотивує. Худенька, але дуже сильна – так Софійку описують викладачі,  і завжди усміхнена.

Завдяки постійним заняттям дівчинка, яка роками не підводилася з інвалідного візка, нещодавно звелася на милиці.  І хоча кожен крок дається їй дуже складно, хвороба деформувала стопи,  вона живе надією впевнено ходити ніжками і завдяки своїй наполегливості має усі шанси назавжди покинути візок.  Та лише за умови отримання професійної реабілітації.

За тиждень Софійка має пройти черговий її курс у Центрі «Крок за кроком», де з нею працюватимуть логопед, дефектолог, психолог, їй робитимуть масажі, займатимуть з нею лікувальною фізкультурою і вправами на тренажерах. Вартість останнього – 5 700 гривень

На жаль, держава, під опікою якої нині перебуває Софійка, сповна допомогти їй не може. Це несправедливість, якої ми терпіти не можемо, адже понад усе хочемо, аби ця дитина отримала найкращу допомогу. Тому просимо Вас приєднатися до збору коштів на таку необхідну реабілітацію.  Тисніть «Допомогти» і разом з Вами ми поставимо дівчинку на ніжки. Бо це мрія, яку ми здатні втілити в реальність.