Залатати дірочку, аби вберегти від смерті

Вона ще не вміє сидіти і повзати, але у свої вісім місяців уже чітко вимовляє «тато». Оленка Новак нарешті вчиться жити по-новому: без болю і слабкості.  Ця крихітка навіть не усвідомлює – вона була за крок від смерті.

У Вас буде красива і здорова донечка, - потішила Діну лікарка. У цей момент маля пнуло в животик ніжкою, мама усміхнулася. Це уже її четверта вагітність, вдома троє діток. У спальні стоїть маленьке ліжечко, спаковані пеленочки і сорочечки.  Попереду незабутня радість від знайомства з новим і таким довгочеканним членом родини.

Оленка, дівчатко із великими карими очима,  на світ з’являється без жодним проблем. Щасливу маму з донечкою за три дні уже відпускають додому. І все б добре, але дитя чомусь часто хворіє на застуди і майже не набирає ваги. Батьки непокояться, шукають причину, але навіть не підозрюють – все дуже серйозно. І зустріч із кардіологом вибиває землю з-під ніг.

Дефект міжпередсердної перетинки – надскладна вроджена вада серця.  Кров із лівого передсердя через дірочку потрапляє в праве, змішується і перенавантажує м’яз. Серце розтягується, зростає небезпека розвитку легеневої гіпертензії. Єдиний вихід – операція. Якщо зволікати, серце і легені вийдуть з ладу і врятувати їхню Оленку зможе лише трансплантація органів. Діяти треба негайно.

Крихітку забирають до операційної. Запускається апарат штучного кровообігу, маленьке серце  не б’ється. Довгих шість годин його «лагодять» найкращі лікарі Інституту серцево-судинної хірургії  ім.М.М.Амосова. Ювелірна робота, де найменша помилка може вартувати життя.

На щастя, операція минає успішно. Найгірше лишається позаду, попереду ж в Оленки тепер – довге життя.  І проживе вона його завдяки #Sharityua, спільному проекту Твоєї Опори та Київстар, у рамках якого сиріт та діток із малозабезпечених родин вдається забезпечувати медикаментами і витратними матеріалами, яких не надає держава і без яких оперувати просто неможливо. Тож дякуємо мобільному оператору та особисто директору компанії Петру Чернишову за ще одне врятоване серденько.

– Наша Оленка буде лікарем, - усміхається Діна. Вона певнить, що стільки й житиме, не забуде добро, яке для неї зробили небайдужі люди. А ми своєю чергою віримо, що разом з Вами зможемо рятувати все більше діток. Тисніть «Допомогти» і все у наших силах;)