Ковток повітря ціною в життя

Крихітне тільце вагою у якісь 1600 грамів і це на 40-му тижні вагітності. Саме такою на цей світ з’являється Надійка. Вся синього кольору, самостійно не дихає і причина тому – надскладна вада серця. Попереду у цієї дівчинки – бій за життя.

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося прооперувати завдяки #Sharityua - спільному проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, знайомтеся із наступною нашою підопічною – Надійкою Вегерич.

Атрезія легеневої артерії – вроджена і дуже складна вада серця. За неї кров не може надходити з правого шлуночка в легеневу артерію і легені, а відповідно – і насичуватися киснем. Цю безжальну хворобу у крихітки підозрюють ще у маминому животу, а одразу після народження забирають до реанімації.

Надійці крапають «Альтрастан» - дороговартісний препарат для розширення судин, аби та могла хоч трішки дихати, у цей час немовля під’єднане до апаратів життєзабезпечення. Стан – украй тяжкий. Не лишається нічого іншого як терміново із Закарпаття везти Надійку до Києва, в Інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М. Амосова. Там одразу визнають – без операції вона не житиме. Одначе робити її зарано – дівчинка зовсім крихітна.

Ще місяць в реанімації на межі життя та смерті. Лише коли ваги показують – 2500 – Надійку забирають до операційної. Упродовж кількох годин кардіохірурги пришивають до її артерії трубочку, що дасть змогу крові циркулювати. І після цього дитя нарешті робить перший самостійний подих.

Надійка третя дитина у дуже люблячій і зовсім незаможній родині Вегерич. Тато з мамою душу ладні були відати за порятунок крихітки, та зовсім мали 40 тисяч гривень на медикаменти і витратні матеріали, без яких операції не відбулося б. Із дна відчаю їх витягнув #Sharityua - спільний проект Твоєї Опори та компанії Kyivstar, у рамках якого вдалося врятувати аж 20 дитячих серденьок.

Дякуємо компанії і особисто її президенту Петру Чернишову за те, що можемо розповідати такі от дивовижні історії. Усі деталі тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Нині стан Надійки значно поліпшився. Вона уже набирається сил у звичайній палаті, п’є мамине молочко.  Щоправда, про повне одужання, на жаль, поки не йдеться. Коли їй виповниться три місяці, дівчинку знову заберуть до операційної. І ми дуже міцно будемо тримати кулачки, аби все минулося добре і наша крихітка поїхала додому. Але для цього їй ще треба трішки нашої підтримки. Тисніть «Допомогти» і разом ми зможемо подарувати Надійці шанс на здорове життя.