Не дати серцю спинитися

- У Вашого сина синдром раптової смерті. Потрібна термінова операція, інакше його серце спиниться. І статися це може щомиті, - таке Вікторія, мама Іллі Поліїта, спокійного 8-річного хлопчика із допитливими оченятами, почула під час планового огляду. Земля тоді пішла з-під ніг. Сина забрали до операційної.

Ілля – первісток, найстарший поміж трьох братиків. Та батьки опікали його найбільше, бо народився зі страшною вадою серця – гіпертрофічною обструктивною кардіоміопатією. Генетичне захворювання запідозрили ще в пологовому: на світ Ілля з’явився із синіми губками і пальчиками, а у його крихітному серденьку прослуховувалися шуми. За кілька місяців в Інституті серцево-судинних захворювань ім.М.М. Амосова кардіологи страшний діагноз підтвердили.

Ще тоді батьків попередили – без операції не обійтися. Та робити її у такому ранньому віці ризиковано. Вирішили чекати. До Києва Ілля із мамою на обстеження їздили щопівроку: УЗД, кардіограма, аналізи крові. І щоразу їх відправляли додому, просили хіба не навантажувати серце. Від того Ілля не ходив на фізкультуру і не ганяв із друзями у футбол.

Того дня хлопчик знову приїхав до кардіолога. Звичний візит, як і десятки до того. Та щойно на моніторі запульсувало його хворе серце, лікар насторожився. Стан Іллі з часу останнього візиту критично погіршився, ситуація виходила з-під контролю. У хлопчика розвинувся «синдром раптової смерті», серце ризикувало спинитися від будь-якого, навіть мінімального, навантаження, зволікати означало дозволити йому вмерти.

Перелякану дитину повезли до операційної, лікарі заспокоювали: «все буде добре». Впродовж шести годин вони «лагодили» його хворий м’яз. Для цього орган довелося спинити, цілих 65 хвилин він не бився. Тоді, здавалося, спинилося і її материнське серце.  Увесь час Вікторія провела під дверима операційної і лише молилася, аби синочок вижив. Далі була доба в реанімації, на щастя, Ілля швидко набирався сил і вже за два тижні вони з мамою поїхали додому. Тепер він нарешті здоровий.

Прооперувати одне дитяче сердечко в середньому вартує 40 тисяч гривень. Саме стільки грошей треба на витратні матеріали і медикаменти, без яких хірургічне втручання просто неможливе. Для багатодітної родини Поліїтів, де мама домогосподарка, а тато далекобійник, сума захмарна. Тож всі витрати у рамках програми «Доторкнись до серця» ми взяли на себе. Якщо Ви теж хочете доєднатися до порятунку дитячих серденьок - натисніть «Допомогти». І разом ми й далі будемо творити дива!