Виправити помилку природи, аби Дашенька жила

 

Апарати вимірювання пульсу, тиску, рівня насиченості киснем: до її крихітного тільця під’єднані десятки трубочок і датчиків. Ця маленька дівчинка просто зараз відчайдушно бореться за життя у реанімації Інституту ім.М.Амосова. Вона народилася із важкою вадою серця і одним зі ста шансом на порятунок.

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося прооперувати завдяки #Sharityua - спільному проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, знайомтеся із наступною нашою підопічною – Дашенькою Власовою.

«Маленька, ти головне тримайся!» - це так, торкаючись животика, боротися крихітку в ньому благала Марина. На шостому місяці вагітності лікарі діагностували в її дівчинки надскладну ваду серця. І попередили: прожити вона зможе хіба кілька годин.

Вона навіть не закричала, лише захрипіла і одразу після народження – посиніла. Дитина не могла вдихнути повітря. Це вже був початок кінця.

Транспозиція магістральних судин – це так звучить Дашин діагноз. Аорта і артерія, головні судини, що відходять від серця, у дівчини переплуталися місцями. Кров із великого і малого кіл кровообігу – не перетинається, вони функціонують кожен окремо, відтак - організм не отримує кисню.

До останнього лікарі сподівалися, що в серцевій перетинці буде дефект – дірочка, через яку змішуватиметься кров, але – ні. Даша помирала. До Інституту її довезли на останніх хвилинах і терміново підключили до апаратів. А потім міні-втручанням таки пробили ту дірочку, аби бодай на трішки продовжити дівчинці життя.

Лікарі попередили: єдиний порятунок для Даші – операція, під час якої кардіохірурги змогли би перелаштувати судини і налагодити кровообіг. На витратні матеріали і медикаменти треба було знайти 40 тисяч гривень. Для простої родини робітників: тато - водій вантажівки, мама - електромонтер, сума нереальна. Самотужки доньку їм було не врятувати.

«Це щастя, що є на світі такі добрі люди», - зі сльозами на очах говорить Марина. – «Ми до останнього не вірили, що все, що потрібно для порятунку нашої дівчинки, нам просто подарують. Розумієте, коли держава від тебе відвертається, знайти опору і підтримку – це так важливо».

Дариночку прооперували на 8-й день життя. Нині вона в реанімації, її нарешті відключили від апарата штучної вентиляції легень і днями мамі дозволять вперше погодувати донечку. Лікарі поки обережні в прогнозах, лише кажуть: найстрашніше у крихітки уже позаду.

За змогу врятувати ще одне маленьке життя ми разом з кардіохірургами Інститут Амосова вкотре дякуємо компанії Kyivstar та особисто її президенту Петру Чернишову. Ви повертаєте віру в добро тим, хто мало її не втратив. 20 прооперованих дитячих серденьок – це результат нашого спільного проекту #Sharityua. Усі деталі – тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Якщо Ви теж хочете стати добрим чарівником для важкохворої дитинки, тисніть «Допомогти». Саме Ваша пожертва може допомогти врятувати маленьке життя.