Не здатися смерті, коли серце – клубок із вад

«Він не житиме, змиріться» - найстрашніше, що може почути мама про свою дитинку. Її синочок народився передчасно. Крихітний, синій з голови до ніг, зі смертельною вадою серця. Усе, що тоді лишалося - хіба молитися про диво і воно… сталося.

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося врятувати завдяки #Sharityua - спільному проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, наступний прооперований хлопчик – Матвійко Лісовець.

Дефект міжпересердної перетинки, дефект міжшлуночкової перетинки, розщеплення мітрального клапана… Ці і ще купа інших страшних вад поєднуються в одному маленькому серденьку. Їх Матвійкові діагностують ще у мамину животику, а після народження лікарі просто вичікують. Шансів, що дитина проживе хоча б перші три доби тоді ніхто не дає.

І лише коли Матвійко доводить – він буде боротися – дитя із райцентру на Рівненщині терміново відправляють до Інституту ім.М.Амосова. Там визнають: врятувати хлопчика може лише надскладна операція, але нині робити її не можна. Матвійко заслабкий і спершу його організм має окріпнути - хоча б кілька місяців. Як згодом з’ясується, операцію відкладають на цілих півтора роки.

Одне за одним запалення легень. Загалом – шість, саме стільки їх за цей час переживає дитина. Кожне з них провокує серцева недуга, яку, за іронією долі, усунути не можна через часті пневмонії. Дитя гасне на очах, погано їсть, задихається… У цей час йому діагностують ще й синдром Дауна. Батьки у відчаї, бо ніяк не можуть розірвати коло постійних хвороб. Вони дуже бояться, бо вже знають як це – втратити маля.

Матвійко – один із п’яти синочків, у родині ще стільки ж донечок. Усього – 10 дітей. Та мало хто знає, колись їх було 11. Поховавши маля, Вікторія з чоловіком щосили молили Бога більше не забирати їхніх дітей. І він їх почув. У вересні лікарні нарешті сказали: готові прооперувати Матвійка. Скальпеля, як і годиться, до рук пообіцяли взяти без грошей, одначе попросили купити медикаменти і витратні матеріали, без яких їхні інструменти і руки безсилі. Вартість останніх – 40 тисяч гривень – вибила землю з-під ніг згорьованих батьків, сума для багатодітної родини просто непідйомна.

«Я людина проста, із села, і не дуже вмію дякувати гарно», - схвильовано говорить мама Вікторія, - «Але я хочу сказати головне: ми від усієї нашої великої родини дуже-дуже вдячні Твоїй Опорі і Київстару. Сам Бог їх скерував так, що вони нам допомогли. Дякуємо іще раз і обіцяємо молитися за Вас все життя».

Нині Матвійко уже вдома. Він навчився сидіти і навіть намагається спинатися на ніжки. Хлопчик, звісно, відстає у розвиткові, але уже намагається вимовляти свої перші слова. А тато з мамою не можуть натішитися його маленьким, але водночас таким великим успіхам.

Ми ж хочемо вкотре подякувати Kyivstar та особисто президентові компанії Петру Чернишову за проект #Sharityua, у рамках якого на порятунок діток із малозабезпечених родин і сиротинців мобільний оператор пожертвували аж 800 тисяч гривень. Спасибі за 20 життів, адже саме стільки серденьок за ці гроші прооперували лікарі Інституту ім. М.М. Амосова.
Детальніше про проект тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Якщо ж і Ви маєте бажання примножити добро, тисніть «Допомогти». Разом ми здатні наповнити цей світ любов’ю.