Сирота із хворим сердечком: вижити, аби знайти маму

 

Блакитні оченята і усмішка на усі два зуби. Мрія, а не донечка. Одначе рідну маму вона втрачає - жінка із глибокою шизофренією не здатна доглядати маля. Це пряма дорога в
дитбудинок, де шанси знайти родину до мізеру зводить погана спадковість і, як згодом з’ясується, смертельна серцева вада.

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося врятувати завдяки #Sharityua -спільному проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, знайомтеся – Яночка. 

Хто її тато? Як минала вагітність? Ці та багато інших питань назавжди залишаться без відповідей. Яна народжується в брудній сільській хаті, пуповину і ту перерізає «мама». Це були вже треті пологи жінки із душевною хворобою. Двоє старших дітей соцслужби уже якось забрали і так само приїхали по Яну.

До дитбудинку у Білій Церкві Яночка потрапляє у три місяці. Вона погано їсть і постійно хворіє, а ще має проблеми з диханням, раз по раз дитя наче задихається. УЗД показує шуми в сердечку. За місяць обстеження в Інституті ім. М.М. Амосова виявляє страшну вроджену ваду: дефект
міжпересердньої перетинки і звужений клапан в легеневій артерії.

Іншими словами: через дірочку, якої не мало би бути, кров з лівого пeрeдсeрдя потрапляє в правe і перенавантажує серце. Від того і задишка, і слабкість. Лікарі кілька місяців спостерігають Яну та зрештою ухвалюють непросте рішення – потрібна операція на відкритому серці. Інакше –
серцева недостатність і смерть.

Прооперувати одне дитяче серденько в середньому коштує 40 тисяч гривень. Це не плата за роботу хірургів, а вартість медикаментів і витратних матеріалів, без яких під час хірургічного втручання не обійтися. Зазвичай їх змушені купувати батьки, але у Яни батьків не було. Держава ж, яка опікувалася дитиною, теж виявилася неспроможною сплатити операцію.

Шанс жити Яночці подарував #Sharityua – найдобріший проект, у рамках якого уже вдалося врятувати 20 дитячих сердець: Kyivstar для цього перерахував на наш фонд 800 тисяч гривень. Від усього серця дякуємо за це мобільному оператору та особисто президенту компанії Петру Чернишову. Усі деталі – тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity
Наша Яночка добре перенесла операцію, швидко набралася сил і… знайшла справжню нову родину. Тепер вона має тата з мамою, які люблять її понад усе.

Якщо ж Ви теж захотіли стати добрим чарівником і долучитися до порятунку таких як Яночка, тисніть «Допомогти». Адже лише разом ми здатні творити дива!