Залатати дірочку в серці, аби не дати Макарчикові вмерти

Всю вагітність Руслана боялася: «А раптом із серденьком сина щось не те?» Вона наче своїм метеринським серцем відчувала лихо, коли, здавалося, ніщо на те не натякало. Лікарі запокоювали – жодних патологів, дитинка добре розвивалася, активно штовхалася в животику. Всі показники були в нормі.

Та ситуація таки вийшла з-під контролю – під час пологів. Складні й тривалі, Макарчик Жук на світ з’являється із набряком мозку і численними гематомами. Руслану з сином терміново відправлять у обласну лікарню, а там ошелешують страшним діагнозом: вроджена вада серця. У ньому лишилось відкритим овальне віконечко, на додачу - дефект перетинки і міжшлуночковий отвір.

Недуга не стримувалася у проявах. Дитя тяжко переносило спеку, синіли губки, блідли щічки. Макарчик наче рибка намагався вхопити ротиком повітря, але не міг надихатися. Лікарі не лишили вибору: потрібна складна операція на відкритому серці, інакше – смерть.

Руслана народила дитину без підтримки чоловіка, вони розлучилися ще під час вагітності. Отож, коли відкрилася страшна недуга, мама-одиначка із маленького села на Рівненщині не мала грошей, аби врятувати сина. У цей тяжкий час їй ще й довелося поховати рідного брата, який втопився. Здавалося, суцільна чорна смуга без жодного просвіту, дно відчаю і безвиході. Одначе доля таки усміхнулася.

У чотири місяці Макарчика прооперували в Інституті імені М.М. Амосова. Складна операція на відкритому серці тривала цілих 5 годин і закінчилася перемогою. Кардіохірургам вдалося залатати дірочки в серденьку розміром з волоський горіх. Хлопчик отримав свій шанс на життя.

Нині Макарчик вдома із 7-річним братиком. Йому уже 8 місяців. Він намагається добре почувається, намагається навіть спинатися на ніжки. І хоча має ще деякі проблеми зі здоров’ям, його життю, на щастя, уже ніщо не загрожує. 
«Дякуючи лікарям і Богові сердечко у сина б’ється, шумів уже немає. Тепер я найщасливіша мама на всьому білому світі. Я була в срашній біді і мене не покинули. Я стільки й житиму, дякуватиму усім за мого Макарчика», - каже уже щаслива мама Руслана.

А ми в Твоя Опора хочемо подякувати компанії Київстар і особисто її президенту Петру Чернишову за наш спільний проект Sharity. У його рамках для порятунку серденьок діток із малозабезпечених родин та дитячих будинків компанія уже перерахувала на наш фонд 800 тисяч гривень. І Макарчика Жука врятовано саме з цих грошей.

А тепер трішки цифр. На медикаменти і витратні матеріали для операції на дитячому серці потрібно близько 40 тисяч гривень. Kyivstar перерахував 800 тисяч. Уявіть, за ці гроші кардіохірургам вдалося врятувати 20 дитячих життів - це 20 здорових дитячих сердець! Отож, із першим щасливчиком, Макарчиком, ми Вас познайомили сьогодні, а вже завтра обіцяємо нову дивовижну історію порятунку.

Якщо маєте бажання долучитися до спасіння маленьких життів – заходьте на наш сайт і тисніть «Допомогти». Не забувайте: лише разом ми здатні творити дива!