«Charity Weekend. Здоровий День». Підсумки

  • Пульс падає. Далеко ще?
  • 10 хвилин.
  • Можемо не встигнути…

На каталці в реанімобілі крихітне тільце. Дівчинка ще навіть без імені, вона щойно народилася. Зі страшною вадою серця її просто з пологового везуть в Інститут Амосова. Оперувати треба в перші години життя.

Транспортування дитини із вадою серця – то наче рух мінним полем. З-під контролю ситуація ризикує вийти щомиті.

  • Зупинка серця. Ми її втрачаємо...

Якщо за п’ять хвилин не підключити дихальний апарат, зміни у мозку дитини будуть невідворотними. Крихітка помре. Аби ж будь-що цього не допустити, дитячі реаніматологи мають бути озброєними. У це несила повірити, але донині в реанімобілях Інституту Амосова могли гарантувати безпеку лише діток вагою більше 5 кілограми. Для порятунку зовсім крихіток вони не були оснащені.

Та нарешті це все в минулому! «Твоя Опора» разом з нашою неймовірною Машею Єфросініною  передали дитячій реанімації Інституту Амосова прилади необхідні для порятунку маленьких життів:

  • Пульсоксиметр – вимірює пульс і рівень насичення киснем крові;
  • Транспортний монітор з дихальним апаратом  – дозволяє контролювати стан серця і легень, а за потреби ще й підключати штучну вентиляцію;
  • 4 двошприцеві інфузійні насоси –  щохвилинно до міліграма розраховує дозу ліків, які потрапляють в крихітний організм.

Придбання цього дороговартісного обладнання стало можливим завдяки нашому благодійному «Charity Weekend. Здоровий День». У вересні захід відвідали понад 6 тисяч дорослих  і біля 2 тисяч діток. Сума зібраних грошей перетнула межу у МІЛЬЙОН гривень! Так, ми це зробили!!! І от тепер життєвонеобхідні апарати уже на озброєнні реаніматологів. Вони зможуть застосовувати їх як під час виїздів, так і стоціонарно – в реанімаціях.

«Минулорічний «Charity Weekend. Здоровий День" зібрав 1 000 000 грн., що дозволило нам купити в Інститут ім.Амосова унікальний апарат УЗД. За рік, завдяки лише цьому апарату, смертність під час операцій на серці знизилася до рекордних показників.
Нині ж – реанімаційне обладнання. Адже, все, що є в дитячій реанімації  відділення Інституту, на ладан дихає. Техніка ламається і помирає, а разом із нею – помирають і діти, бо у їхніх батьків немає грошей на дорогі приватні клініки. А у багатьох немає навіть батьків. Це несправедливо і так далі продовжуватися не повинно»,
Маша Єфросиніна, співзасновник «Charity Weekend».

Щороку від вроджених вад серця в Україні помирають 800 немовлят. Більшість з них із пологових будинків виписують навіть без підозри на недугу, у той час як оперувати їх треба у перші години  або дні життя. Ми дуже сподіваємося, що нове обладнання допоможе кардіохірургам і реаніматологам щороку рятувати все більше і більше смертельно хворих діток. 

Дуже дякуємо за допомогу усім, хто долучився до нашого благодійного «Charity Weekend. Здоровий День». І вже будуємо плани на наступний рік.