Мама вірить, що Іванко житиме

Самостійно не дихає і постійно плаче. Все його крихітне тільце обвите трубками і датчиками, він досі живий завдяки їм і майстерності кардіохірургів Інституту Амосова.  Вані Матьовці лише три тижні, а він уже переніс надскладну операцію. Немовля народилося з половинкою серця, лівою його частиною. Ваня став другою дитиною в цілій Україні, якій поки вдалося вижити з таким сердечком. Це Ваня зробив і з вашою допомогою також. Нині в реанімації він щосили бореться за життя.

Появу Іванка на світ мама Марія уже називає дивом. Вісім років тому після операції на яєчниках лікарі їй сказали: більше завагітніти вона не зможе. Коли ж на сьомому тижні довідалася – під серцем у неї дитина – не тямилася від щастя. Вагітність минала легко, Марія будувала плани на майбутнє…

УЗД на 18-му тижні вагітності насторожило: шуми в серці, ризик вади, астеження на 24-му тижні – то наче пекло на землі. Підтверджується найскладніша з усіх можливих вад – гіпоплазія лівих відділів серця: кров не надходить до однієї його частини, шлуночок просто не розвичається. Шансів вижити – жодних. Лікарі наполягають на аборті. Марія від того категорично відмовляється.

«Вони мені кажуть: роби аборт, бо навіщо тобі такий хрест? А я їм хіба відповідала, що то мій хрест буде і мені його нести».

Стрімкі пологи. Ваня народжується легко і видається абсолютно здоровим: 3 600 завважки, зріст – 53 см. Рожевий хлопчик, він одразу починає плакати. Оскільки народжує Марія у звичайній лікарні маленького містечка на Закарпатті, де навіть УЗД-апарата немає, лікарі видихають з полегшенням: страшний діагноз вочевидь хибний. Та за три дні і на обличчі в Іванка зявляються сірі плями. Обстеження в Мукачеві і екстрено швидкою дитину везуть до Інституту Амосова.

«Операція тривала 11 годин. Лікарі жодних прогнозів не давали. Перед операцією просто сказали молитися, щоб він її пережив. Кардіохірурги перешивало сердечко так, щоб воно могло і з однією половинкою кров качати. А після операції грудинку не зашивали ще пять днів, треба було впевнитися, що воно працює. Я запитала, чи тепер уже все добре, але мені сказали – ні. Треба чекати. Скільки – ніхто не знаєю. Мій Ваня тут найскладніша дитина». 

Вані зараз дуже складно, але він має шанс на одужання. І отримав він його з вашою допомогою. Матьовки – незаможна родина, троє дітей, чоловік  офіційно не працює, дохід – якихось чотири тисячі на місяць. Ця операція, а відповідно і порятунок Вані – була б їм не по кишені. Тому всі витрати у рамках благодійної програми «Доторкнись до серця» «Твоя Опора» взяла на себе. Попереду в хлопчика ще довга реабілітація і, якщо все буде добре, ще дві операції. Лікарям доведеться повністю перекроїти сердечко, яке нині не здатне правильно функціонувати. Тож Вані і далі потрібна наша підтримка. Долучитися легко – варто просто клікнути «Допомогти».

Нині маму в реанімацію до Вані пускають щовечора лише на пять хвилин. Останні кілька днів у нього болить животик, від того дитя плаче. Але щойно Марія прикладає до нього ручку – Ваня заспокоюється. Напередодні він навіть спробував дихати самостійно, але поки не виходить, набряк в легенях заважає. Та навіть зараз, коли жодних прогнозів лікарі дати не наважуються, мама вірить – її дитина житиме.

                                                                    

«Я дуже надіюся на Бога. У Вані сильний янгол-охоронець – Іоан Хреститель. Я навмисне так його назвала, тільки довідалася про хворобу. А може і правда станеться диво? Бо вже ж одне сталося: його не давали шансів, що виживе, а він уже раз вижив. Недарма ж він Іван».