Коли щастя можна купити

Йому уже цілих сім років, а він важить всього якихось одинадцять кілограмів. Ще раз: 11 кілограмів у 7 років - це такий наслідок недуги, яка виснажує Едіка від самого народження.

Цей маленький блондин із поглядом дорослого  – наш новий підопічний. Едік Скоропляс з Тернопільщини має вроджену ваду серця. Через порушений кровообіг все життя губки і нігтики хлопчика синіли, він не міг не те, що бігати, а навіть швидко ходити.  Дитя згасало на очах. Нині ж від того страшного синього кольору не лишилося і сліду. Минулого тижня в Інституті Амосова дитину прооперували. І цей величезний крок до свого одужання Едік ступив завдяки нашому спільному з Guzema Jewellery благодійному проекту Charity Chain, який нещодавно зібрав 781 500 гривень на порятунок дитячих сердець.

Едік так квапився з’явитися на цей світ, що народився недоношеним: сьомий місяць вагітності, вага – 1 кг 950 грамів. Реанімація обласної лікарні, кювез і обвите трубками дитяче тільце. Цілий місяць  лікарі боролися за кожен грам набраної ним ваги, для недоношених діток він – вагою в золото. А потім ошелешили маму – треба оперувати серце. Адже в рідному місті під час вагітності  не помітили складної патології, яку мало би показати банальне УЗД. І що раніше зробити операцію, то більші шанси врятувати сина. Одначе мама – не погодилася.

«Я одразу сказала: таке маленьке дитя я під ножі не покладу. Нехай підросте, а там видно буде. Як Бог дасть. Едік мій у нього вірить. Жодної служби не пропускає. Каже, коли виросте - священником стане».

Нині лікарі кажуть, що, мабуть, тільки з Божою поміччю Едік протримався так довго. За ці роки вони кілька разів наполягали на операції. Родина – відмовлялася. Аж доки їхнє життя з ніг на голову не перевернув… рак. Страшний діагноз навесні виявили у мами Інни. Вона саме була на 5-му місяці вагітності. Дитину зберегти не вдалося, як і шансів колись народити ще. Тоді от і прийшло усвідомлення: Едіка втратити з чоловіком просто не мають права.

«Він знав, що їде на операцію. Усім сусідам навіть про це розказав. Але тут, в лікарні, уже злякався. Дуже плакав, то чоловік в операційну його на руках ніс. Ми дуже за нього боялися».

3 години 49 хвилин. Саме стільки часу кардіохірурги рятували маленьке сердечко, потім - три доби в реанімації. І ось хлопчик уже в своїй палаті. Сьогодні він навіть вперше пройшовся коридором, а ще – попросився додому, бо дуже вже йому захотілося смачнючої маминої котлетки. 

Скоропляси дуже бідна родина: Інна – інвалід другої групи через онкологію, вона не працює, а чоловік Олег постійної роботи знайти не може. Їхній місячний дохід разом із виплатами на дитину – чотири тисячі гривень, операція ж коштує чи не вдесятеро дорожче.  Тому всі витрати у рамках програми фонду «Доторкнись до серця» і благодійного проекту Charity Chain, ми взяли на себе. Якщо маєте бажання доєднатися до порятунку дитячих сердечок – просто натисніть «Допомогти». Лише разом ми здатні творити дива!  

«Я дуже вдячна, що є «Твоя Опора». Бо якби не ви, то я не знаю, що робила б. Діток таких багато з вадами і всі хочуть жити».