Хлопчик із половинкою серця

Знайомтеся, це наш новий підопічний – 11-місячний Єгорчик Буйвол з Житомирщини. Він унікальна дитина, бо живе, уявіть лише, з половинкою серця, тільки з лівою його частиною. Це вроджена вада і кардіохірургам у перші дні життя довелося буквально перекроїти крихітний хворий орган.

                                                                  

„Він такий впертий. Якщо чогось уже захоче, так все неодмінно буде по його. Це він, мабуть, у мене вдався. Бо якби я тоді не наполягла на своєму, то його б у мене взагалі не було”.

Той день, коли дізналася, що нарешті при надії, пригадує Олена, став одним із найщасливіших у житті. Позаду – багато років марних спроб і майже втрачена віра завагітніти, попереду – народження сина. Про те, що це буде саме хлопчик, каже, навіть не сумнівалася і вже будувала плани на майбутнє. Одначе УЗД на 20-му тижні просто вибило землю з-під ніг: гіпоплазія правих відділів серця, іншими словами – права половинка просто не розвинулася, смертельний вирок, бо це найскладніша із всіх його можливих вад. За всю історію України ще жодне таке немовля не вижило, тож лікарі в Житомирі наполягали на аборті. Саме тоді, зачувши про страшний діагноз, жінку покинув чоловік, а вона вирішила, будь що зберегти той беззахисний клубочок під серцем.

Лише один шанс зі ста, що її хлопчик виживе – таке Олена почула від лікарів в Інституті Амосова. Якийсь один відсоток, скажете ви, шанси мізерні, але Олена за нього хапається. Пологи в столичному ІПАГові під контролем кардіохірургів, богатиря вагою майже чотири кілограми одразу везуть до Інституту Амосова на першу операцію. Унікальне сердечко тоді стає рятувати директор Василь Лазоришинець. Перед ним з командою професіоналів надскладне завдання: зашити „дірочки” в крихітному лівому шлуночку, розвести перехрещені судинки і розширити аорту, щоби поліпшити кровообіг.

Одинадцять виснажливий годин за операційним столом і лише надія, щоб дитя дожило до ранку.

„Мені сказали, якщо протримається до ранку, буде жити. Я ту ніч ніколи не забуду, як, мабуть, і лікарі. Вони самі тоді так переживали. Йому кров треба була і наш анестезіолог Сергій Бойко донором став. Він Єгорчикові тепер як рідний тато, а реаніматолога Сільвію Хеміо, яка тоді від його ліжка не відходила, ми хрещеною мамою взяли. Та й хрестили в церкві просто на території Інституту”.

За два місяці Єгорчик поїхав додому, але лікарі попередили – ненадовго, потрібно буде оперувати ще. Увесь цей час серцеву недостатність у дитини було видно навіть неозброєним оком: її видавали синенькі нігтики і губки, а коли Єгор нервувався, то синів увесь. І от нині її „баклажанчик”, так Олена лагідно називає сина, знову в Інституті Амосова. Попереду у нього друга операція. Кардіохірурги повинні будуть розширити легеневу артерію, щоби поліпшити кровообіг. Все буде відбуватися на відкритому серці, його на час втручання не спинятимуть, воно битиметься. І ця операція відбудеться завдяки нашим благодійникам. Адже усі витрати на операцію «Твоя Опора» бере на себе.

„Я така вдячна, це словами не передати. Я під час операції в церкві буду, молитимуся за синочка і усіх тих людей, які нам допомагають. Бо якби не вони, то ми б ніколи не зібрали грошей на операцію. Медикаменти, витратні матеріали – це дуже дорого, а мій дохід у місяць менше трьох тисяч гривень. Без добрих людей ми б з Єгорчиком точно не впоралися”.

Нагадаємо, прооперувати одне дитяче серденько коштує щонайменше 40 тисяч гривень. Зазвичай це захмарні суми для простих український родин. Тому в рамках благодійної програми „Доторкнись до серця” їм уже впродовж трьох років допомагає „Твоя Опора”. Стати добрим чарівником для таких як Єгорчик діток дуже просто: варто лише натиснути „Допомогти” і обрати будь-яку посильну для Вас суму.

                                                                  

Ми ж всі сподіваємося, що операція у нашого Єгорчика мине успішно. Про неї ми обов’язково напишемо. Щоправда, на тому його боротьба за життя не закінчиться. У п’ять років дитині потрібна буде ще одна так само складна операція – третя і заключна. Але Олена навіть не сумнівається, з такою підтримкою вони із сином усе здолають.   

„Я знаю, що все буде добре. Він у мене ще лікарем буде: кардіохірургом, реаніматологом або анестезіологом. Він людей рятуватиме, ось побачите”.