Міша (2002 р.н.)

Впевненою ходою він виходить на стадіон, бере до рук списа і займає позу для метання. Цієї миті здається, немає у світі людини більш цілеспрямованої, аніж наш Михайло. Спорт – це все життя 16-річного хлопчика-сироти, який від народження бореться з купою виснажливих діагнозів, найгірші із яких – ДЦП та спастична диплегія.

Спастична диплегія – це найпоширеніший різновид церебрального паралічу, саме він вразив Мішу. Руку і ноги хлопця зводить від напруги, скелет росте, а м’язи – ні, викривлюється хребет, деформуються суглоби. Це щоденний нестерпний біль. Та наш підопічний, хоча зі світлин так спершу і не скажеш, надзвичайно сильний та вольовий. Таким його зробило життя в інтернатній системі, куди потрапив одразу з пологового.

Міша народився передчасно, на 32 тижні вагітності, вагою якихось два кілограми. Жінка, що носила хлопчика під серцем, коли зачула про діагнози, від сина одразу відмовилася. Так наш Міша і осиротів.  Далі були чотири роки в будинку дитини, де через свій стан здоров’я бути усиновленим наш підопічний шансів майже не мав, останні ж 12 років Міша живе у «Олешках» -  дитбудинку-інтернаті для діток із фізичними вадами.

Міша дуже чуйний і добрий хлопчик, він завжди приходить на поміч діткам, яким непощастило більше аніж йому, бо прикуті до інвалідних візочків, любить поратися по господарству, а ще – майструвати:  трудове навчання – його улюблений предмет. Щоправда, від книжок хлопця теж частенько буває і за вуха не відтягнеш. Сам же Міша називає себе майбутнім ді-джеєм, пише музику і хоче колись об’їздити весь світ. 

Та це поки мрії. Поки ж щодня хлопець бореться із недугою за кожен рух і крок, і хоча це забирає багато сил, результат себе виправдовує – Міша вміє ходити.  Заняттям же спортом – метанням списа, штовханням ядра – він доводить собі і нам: має непоборне бажання скувати діагноз і жити повноцінно.

Лікарі, яким ми показували Мішу, в один голос підтверджують: він дуже перспективний. Одначе, аби його руки і ноги не зводило від напруги, хлопцеві потрібна системна реабілітація.  Зовсім скоро, за півтора роки, йому виповниться 18 і допомогти тоді ми уже не зможемо, тому і час, що лишився, дуже не хочемо згаяти.

Ми просимо долучитися до збору грошей на обстеження та реабілітації для цього сильного хлопця.

Його здоров’я і майбутнє саме у наших руках!

Натискайте кнопку ДОПОМОГТИ на нашому сайті і ми разом зробимо Мішу здоровішим!

Звіт про обстеження у квітні 2018 року за посиланням

Звіт про реабілітацію у грудні 2018 року за посиланням