Гоша (2008 р.н.)

Чорні наче ґудзики оченята, допитливий погляд і незмовкаючий ротик - мільйон «чому?» і «навіщо?». Наш підопічний, 9-річний Гоша, хоче знати все і про всіх. Він надзвичайно кмітливий хлопчик, обожнює малювати, мріє стати гонщиком, та поки головне для нього – опанувати своє тіло. Гоша страждає на дитячий церебральний параліч і на брак любові: підтримки рідної мами у нього немає – він вихованець дитбудинку.

Крихітка вагою якихось півтора кілограми – Гоша народився на 29-му тижні маминої вагітності – і став п’ятою дитиною у жінки із розумовою відсталістю. Кілька тижнів реанімації, а далі, як і усіх попередніх її синів і дочок, хлопчика відправляють до Черкаського будинку дитини, а звідти до «Олешок» - єдиного в Україні спеціалізованого закладу, де перебувають дітки із фізичними вадами.

Тяжка доля щодня дається в знаки: коли засинає Гоша себе кусає – то наслідок психологічної травми, а ще у хлопчика часто проявляється агресія, він кричить і б’є інших  діток. Через це від занять у школі Гошу усунули, навчанням з ним займаються хіба вихователі в інтернаті. Одначе він надзвичайно здібний: вміє писати, читати і рахувати. Попри складну недугу у Гоші добре розвинена мілка моторика, а ще зовсім немає дефектів мовлення. Чули б ви як чітко і голосно він розказує віршики на свята! Талант:)

Та Гоші дуже треба наша підтримка. Адже до діагнозу ДЦП додалися: спастичний нижній папапарез із стійкими руховими порушеннями - м’язи не встигають рости за кісточками і ніжки Гоші постійно викручує від напруги - а ще у нього падає зір через часткову атрофія зорових нервів, на додачу – легка розумова відсталість. Хлопчикові треба постійно вживати ліки і чотири рази на рік проходити реабілітацію, де з ним займатимуться фізіотерапевти, масажисти і психологи. На жаль, забезпечити необхідним доглядом Гошу держава не може, а з такими фізичними вадами дитя майже не має шансів бути усиновленим.

Щоправда, нещодавно з’явилася надія мати справжню родину – Гоша знайшов свого братика і вони навіть змогли зустрітися. Тепер він понад усе мріє приборкати недугу і, коли йому виповниться 18 років, покинути інтернат і жити із ним. Ми віримо, що мрія цього наполегливого хлопчика здійсниться і просимо підтримати Гошу.

Клік «Допомогти» додасть йому сил!

Звіт про обстеження у квітні 2018 року за посиланням

Звіт про реабілітацію у жовтні 2018 року за посиланням

Звіт про реабілітацію у березні 2019 року за посиланням