Ксенія (2009 р.н.)

«Маленька балерина», - так 9-річну Ксеню називають близькі, бо ступати дівчинка може лише на носочки.  У неї ДЦП, що зводить і тримає в напрузі ніжки, а ще купа супутніх розладів. Та найгірше: попри свій вік вона важить якихось 17 кілограмів, тіло дівчинки наче зупинилося у віці п’яти років і не хоче більше рости, підозра на «карликовість». 

 

Ксюшенька народилася крихіткою вагою 2 600 грамів, 5-6 балів за шкалою Апгар. Перші судоми вказали на порушення роботи центральної нервової системи, згодом до них додалася ще купа діагнозів. Мама дівчинки зрозуміла: самостійно виховувати її не зможе, бо дитя потребує догляду, яким забезпечити сама не здатна. Так Ксюша опинилася в Олешківському дитбудинку-інтернаті для дітей з особливими потребами.

Русяве волосся, великі сірі оченята і завжди усмішка – Ксюша у житті оптимістка. Вона відмінно вчиться, нині у 2 класі,  багато читає і любить малювати. Дівчинка не випускає з рук пензлика з фарбою, особливо до снаги їй червоний колір, навіть попри те, що тіло викручує від болю, тонус у м’язах дитини підвищений. Рятуватись вдається хіба масажами.  

 

Одначе Ксюша має всі шанси приборкати хворобу і навчитися самостійно ходити. Для цього треба лише зменшити напругу в ніжках, тоді до підлоги вдасться доторкатися всією ступнею. Зарадити може професійна і дороговартісна реабілітація. Аби донечка час від часу її отримала, мама посилено працює, та цього недостатньо, вона має бути системною. Відтак без нашої підтримки «балеринці» не впоратися.

Тисніть «Допомогти» і мрія цієї маленької дівчинки – покинути інвалідний візок – стане реальністю, а з нею з’явиться  і  шанс повернутися додому до мами.

Звіт про обстеження у лютому 2018 року за посиланням

 Звіт про реабілітацію у жовтні 2018 року за посиланням

Звіт про реабілітацію у березні 2019 року за посиланням