Кирюша (2011 р.н)

Дзвінкий сміх, грайливі оченята. Кирюші - 6 рочків. На мить, затримавши погляд на його обличчі, навіть може здатися, що воно ніколи не знало болю. Одначе достатньо лише опустити очі, аби зрозуміти - його життя то суцільна боротьба. Кирюша прикутий до інвалідного візка, його нижні кінцівки абсолютно нерухомі.  До того ж він – сирота.

Не пологовий будинок, а в’язниця – такою була його поява на світ.  Кирюша народився у колонії, де відбувала покарання його мама. Відчути її тепло і любов дитя не змогло, жінка померла, а єдина рідна людина, бабуся, від онука відмовилася. Так нікому не потрібне дитя потрапило до Олешкіського дитбудинку-інтернату, Кирюша один із понад півтори сотні його вихованців.

Окрім гіркої долі сироти, хлопчик має ще й купу діагнозів, це наслідок перенесеної інфекції центральної нервової системи. У Кирюші нерухома нижня частина тіла, його ніжки деформовані – стопи повернуті всередину, дитя має косоокість, а ще – затримку психо-мовленнєвого розвитку і епілепсію. На щастя, напади останньої нині блокують протисудомні препарати.

Страшно навіть уявити, як мучиться це дитя, одначе вихователі не можуть ним натішитися. Навіть у візочку він крутися навсібіч, йому цікаво все знати і бачити. Вада розвитку зовсім непомітна, Кирюша рахує до 10, знає літери і вчиться читати. Та найбільше він хоче ходити, навіть старається ступити на ніжки… Поки через деформацію це неможливо.

Аби зарадити Кирюші, ми влаштували йому комплексне обстеженні у МЦ «Добробут». Його оглянули найліпші фахівці, дитя пройшло усі необхідні аналізи. Йому призначили ряд медикаментів і окуляри, які ми вже купили. Також хірург рекомендував провести операцію на яєчку, яке було неправильно розташоване, це теж позаду. Під питанням лишилася операція на ніжках, через прийом протисудомних препаратів вдаватися до неї зараз не можна.

А ще лікарі в один голос казали: дитя перспективне і радили працювати: масажі, лікувальна фізкультура, вправи на розвиток дрібної моторики – щодня Кирюша у дитбудинку опановує своє тіло. А нещодавно хлопчик пройшов  повноцінний курс реабілітації в Міжнародній клініці відновлювального лікування в Трускавці. Результати дають надію, що він колись таки стане на ноги. Але для цього потрібен час і наша підтримка.

Тисніть «Домомогти» і разом ми подаруємо маленькому сироті  щастя ходити своїми ніжками.