Клітній Сашко (2016 р.н.)

Допитливі великі оченята, уважний і зосереджений погляд. Знайомтеся, це наш підопічний Сашко Клітній. Йому лише рік і все його життя – то суцільні біль і сльози. У той час як однолітки вже роблять перші кроки, Сашко не здатен тримати навіть голівки. Він не може ковтати і жувати, лише лежить і терпить страшні судоми, які по кілька разів на день зводять маленьке тільце.  Хлопчик страждає на аномалію розвитку головного мозку з низкою супутніх ускладнь.  

Він народився на дев’ятому місяці маминої вагітності. Всі обстеження свідчили – буде богатир. Одначе після появи на світ Сашко не закричав. Що коїлося далі мама Яна навіть не зведе до купи: пуповину перерізали із криками «Швидше!», а потім лікар з її дитям на руках побіг в реанімацію. Малюк не дихав. Через хвилювання за синочка у Яни стався інсульт.       

Два тижні реанімації новонароджених – балансування між життям і смертю. Із коми Сашко зумів вийти лише на п’ятий день. Маленьке життя і далі підтримували апарат штучної вентиляції легень і купа приладів і датчиків. Але це вже була перша його велика перемога. І хоча жодних шансів на життя лікарі йому не давали, за два місяці він поїхав додому, де його боротьба стала ще тяжчою. Адже разом з татом і мамою довелося пристосовуватися до життя, повного обмежень і випробувань.  

Оскільки дитя самостійно не ковтає, батьки годують його через зонд, а ще по кілька разів на день спеціальним приладом відсмоктують слиз. Та навіть попри ці маніпуляції, той потрапляє в легені, накопичується і провокує запалення. Як наслідок - три пневмонії за рік. Кожна ж хвороба для немічної дитини закінчується реанімацією, де Сашко вже провів половину свого такого поки короткого життя. 

Що ж до його діагнозів – так їх не злічити: аномалія розвитку головного мозку (мікроцефалія, кортинальна дисплазія,  дифузна гіпоплазія), різка затримка розвитку в принципі, атрофія зорового нерву, функціональне порушенням роботи кишківника, дисфункцієя жовчного міхура, функціональна незрілість підшлункової залози, псевдобульбарний синдром – це нездатність контролювати рухи, а ще – синдром Веста. Останній і провокує ті страшні судоми: протягом двадцяти хвилин по кілька разів на день малий корчиться від болю, а все, на що здатні люблячі батьки, це лише міцно пригортати його до себе і молитися, щоб швидше відпустило.  

З Вашою допомогою цього серпня в  клініці  «Добробут» Сашка оглянули низка лікарів, дитині зробили всі необхідні обстеження, і він одразу розпочало прийом препаратів. Не минуло й двох місяців, а батьки уже потішили: судоми то-трохи відступають, вони трапляються рідше, а самі напади минають швидше. Якщо їх вдасться здолати зовсім, дитину чекає реабілітація, у планах щонайменше навчити його тримати голівку.

Та для цього Сашкові потрібен постійний нагляд спеціалістів і безперебійний прийом препаратів, щомісяця лише на їжу і медикаменти треба шість тисяч гривень. Для його батьків – це захмарна сума. Весь їхній дохід: кількатисячна зарплатня тата-бухгалтера і трішки більше двох тисяч дитячих виплат від держави. Відтак проста родини дуже сподівається на Вашу небайдужість. Подарувати Сашкові шанс боротися з недугою просто, достатньо натиснути «Допомогти».

«Послухайте поради: ви молоді, не марнуйте своє життя, самі бачите – це не дитина. З ним нічого хорошого вас не чекає, він навіть мамою і татом вас може ніколи не назвати. Лишіть його, а собі народите здорового», - від таких слів на очах Яни і Олександра навертаються сльози. Весь час в пологовому лікарі підмовляли їх відмовитися від сина, але подружжя не піддалося. І треба лише бачити з якою любов’ю вони дивляться на свого синочка. Для них їхній Сашко – найкращий у світі і вони гори звернуть, аби він виборов шанс якщо не на повноцінне, то хоча б на достойне життя.

«Таких війок немає ні в кого, ні у мене, ні у його тата. Він самий гарний у нас. Я дивлюся в його очі і знаю, що він теж бореться. Я як мама це відчуваю».